بلاگ

آيا مشهدی ها آدم های خوبی هستند؟

من از سال 72 ساكن مشهد هستم. در اين مدت از افراد متعددي شنيده ام كه شما چطور توي مشهد دوام آورده ايد؟

مشهدي ها نمي دونم فلان هستند و بهمان و از اين قبيل حرفها …… . شايد شما هم از اين حرفها شنيده باشيد و خداي نكرده زبانم لال از اين حرفها گفته باشيد.

من معتقدم اكثر اين آدمها فاقد تجربه شخصي با مشهدي ها هستند و تنها يك تصور قالبي (strotype) يا كليشه اي را بيان مي كنند.

آنهايي هم كه تجربه مشخصي دارند ممكن است طي يك سفر زيارتي به مشهد از راننده تاكسي، مدير يا كاركنان يك هتل يا مغازه دارها اسيبي ديده باشند كه اولا قابل تعميم به همه مشهدي ها نيست و ثانيا از اين قبيل آدمها در هر شهري پيدا مي شود.

رفتار ديگران با ما به غير از موارد استثنايي در اغلب اوقات انعكاس رفتار ما با آنهاست. ثانيا يادتان باشد مشهدي ها مثل اكثر ساكنين شهرهاي بزرگ زيارتي نمي توانند خيلي مهموناشون رو تحويل بگيرند. چون اين اونوقت همه شون هر سال ادعا مي كنند كه امام رضا (ع) اونا رو طلبيده!!!

خلاصه كنم مشهديها هم مثل اكثر ايراني ها (چرا فقط ايرانيها مثل اكثر مردم جهان) خوبند. مي گي نه امتحان كن.

اشتراک گذاری:

16 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

 • من از پانزده سال قبل با ساده دلی تمام به این شهر نقل مکان کردم روزی نیست که ناراحت و گریان نشوم خدایا نجاتم بده آنقدر که مرا در این شهر اذیت کرده اند خدا می داند

  • منم 23سال مشهد هستم ولی خوشبخت و خوشحالم روزهای کمی بوده ناراحت باشم ی جورای از بقیه ایرانی ها از جمله کسانی که ادعای فرهنگ میکنن دلگیر میشم حرف های عجیب میزنن تو یک جمعیت میلیونی امکان بد خوب داره

  • دقیقا درست میگی. منم اسیرم. مردمان بی ذات و نمک به حروم و بی احساسی ان

 • کاملا موافقم بنده سه سال هسش در مشهد ساکنم اکثریت مردم اخلاق خاصی دارند و حتی به خودشونم رحم نمیکنند.گرون فروشی بسیار بی رحمانه در خیابان های منتهی به حرم به زائر های بیچاره.رانندگی افتضاح و دیوانه وار سطح شهر.خدا نکنه تصادف کنید چون اگر مقصر هم نباشید اما غیر بومی باشید مقصر شناخته خواهید شد.در متکدی گری هم مقام اول و داره فکر کنم.همسایگان بی ملاحضه و خود خواه حتی در بالاشهر.ناگفته نماند شهرداری مشهد فعالیت خوبی در سطح شهر داره و همیشه شهر و تمیز و آراسته نگه میدارن دمشون گرم.و صد البته حرم امام رضا و فاکتور بگیرین چون هرزگاهی رفتن به حرم روح آدم و سبک میکنه

 • من 12 سال مشهدیارو میشناسم دوست صمیمی هم 20 سال اونجا زندگی میکنه.زن عموی بنده هم مشهدی بود…..
  بالا برید پایین بیایید.مشهدیا ذاتشون همینه عوض شدنی نیستن.دو دره باز.خسیسسسسسسس،دقل باز😂. یه روده سالم تو شیکمشون نیست….. من مهمان بودم با چشم خودم دیدم چطور حساب کتاب میکردن غذایی که میخوردیم.و بینهایت دروغگو گرانفروش…..
  حالا شما بگید خوب….
  ما باور نمیکنیم.

  • شما میتونی جمع کنی بری روستاتون و مشهد نمونی هرکی مشکل داره جمع کنه از ایالت متحده مشهد جمع کنه بره

  • من سه سال مشهد بودم. یه سال پیروزی و دو سال هم خیابون بهشت احمدآباد.
   از قدیم میگن هر جایی خوب و بد داره ولی بعضی جاها بدش زیاده. مشهد اینجور شهریه.
   البته من تو اون سه سال به خود امام رضا ع قسم، آدم خوب ندیدم.
   آدمهایی به شدت فرصت طلب، دودره باز، قالتاق و… در کل، مشهد آدمهای خاص خودشو میخواد. فقط یه مشهدی از پس مشهدی برمیاد.
   من 5 سال هم قم زندگی کردم.با اینکه اونجا هم زیارتیه اما مردمان خوبی داره.
   2 سال لاهیجان بودم. بیست بیست.
   3 سال شیراز بودم فوق العاده بود.
   الانم شهر خودم کرج هستم. انصافا راضی ام.
   بنده نظامی هستم.

 • والا ما هفده ساله مشهد هستیم خیلی شهر خوب و با صفاییه، مردمش مردم عادی هستن، یعنی هم خوب هست هم بد هست مثل تمام شهرهای دیگه، گرون فروشی هم که میگید در تمامممم نقاط توریستی و زیارتی جهان هست، اگر جاش رو بلد باشید جنس خوب و قیمت مناسب گیر میاد، بعضی از مردم از شهرستان ها میان و خرید میکنن و فکر میکنن چقدر گرونه در حالی که با احتساب اجاره مغازه و مالیات ها در اون حد هم نیست، نمیدونم بقیه شهرها چه انتظاراتی از مشهدی ها دارن که برآورده نشده و حالا ضد مشهدی ها شدن.

 • “آيا مشهدي ها ادمهاي خوبي هستند؟” نه. وسلام. بدترین و ارتجاعی ترین آدمهایی که توی عمرم دیدم و در عرصه بزرگتر از شخصی هم می بینیم، مشهدی بودن و هستن به خصوص مرداشون جز ارتجاعی ترین و بدتریناشون توی کل دنیان فک کنم، یه چیزی مساوی مردهای عرب و چینی با اون کله توهمی و ضد زن و طلبکار مابشون و نارسیستشون. چندین همکار مشهدی داشتم (متاسفانه همه شون هم ریختن توی تهران و شهرهای بزرگ دیگه دارن همش دیگران رو اذیت می کنن به جای اینکه حداقل توی همون مشهد بمونن و سم وجودشون رو روی هم حداقل خالی کنن) همه این همکارا مرد مشهدی و همه از نظر روانی به شدت محتاج تیمارستان. در این حد وضعشون خرابه. همه شون هم همیشه پی توطئه علیه همه قومیتها و شهرهای دیگه هستن و نمی دونم چرا همه شون هم به شدت همیشه در تلاش برای دو بهم زدن و حرف دروغ توی دهن دیگران گذاشتن که از مردم برای هم دشمن درست کنن. دیگران که من باهاشون حرف زدم و همه می دونستن از قبل که چقدر مشهدیها آدمهای افتضاحین می گن دلیلش این هست که اینا ایرانی اصیل نیستند و همه از فرقه های ارتجاعی در چین و افغانستان و نژاد بربر هستن که غیرقانونی نسلهای پیش وارد ایران شدن و حالا اینا زاده های اونان. منطقی به نظر میاد این تئوری با توجه به تفاوت فاحششون و ارتجاعی بودنشون و توهماتی که دارن. بسیار هم بی ادب و گستاخ هستند مشهدی ها به طوری که این افرادی که من می گم جلوی همه از واژه های رکیک برای توهین بی دلیل به دیگران استفاده می کنند و در جمعی که دو مشهدی باشن مثل گروههای جرم و جنایت و قاچاق طوری رفتار می کنند که به دیگران برتری دارند و می خوان دست به یکی کنند که همش به دیگران آسیب بزنند یا با تقلب و چاپلوسی مثلا چیزی به دست بیارن. خوشبختانه در بیشتر جاهای ایران دختر به مشهدی نمی دن به دلیل آگاهی ای که از وضع خراب مشهدی ها دارن و از این نظر خوشحالم که حداقل شانس زیادی برای پخش شدن ندارن. مشهد به شدت نیازمند تیمارستانه ظاهرا که همونجا نگهشون دارن تا آخر عمر که اینا به شهرهای دیگه هم سرایت نکنند همش مزاحم همه بشن. وجدان دارید انتشار بدید لطفا. سانسور کردن حرف دل مردم چیزی رو درست نمی کنه. همه مردم از این مورد اطلاع دارن پس سانسور کردنتون کاری به جایی نمی بره. آدمهای خبیث و روانا بیمار باید سزای اعمالشون رو ببینن.

 • با سلام به همه دوستان و کسایی که این مطلب رو میخونن میخواستم بگم من هم ۴ سال دانشجویی و ۲ سال سربازی رو در مشهد گذروندم در مورد مردم مشهد خواستم بگم که اکثرشون(نه همه) خصلت های بسیار بدی دارن مثل حسادت که مووووج میزنه و توی ژنتیکشون هست همین حسادت موجب بد دهنی و فحاشی و غیبت و تحقیرکردن بقیه و چشم و هم چشمی شده . نمیدونم دارم زود قضاوت میکنم یا نه چون شنیدم تهران از مشهد هم بدتره ولی بعید میدونم تهرانی هایی که من باهاشون برخورد کردم آدمهای بهتری بودن زیبا ترین نقطه مشهد حرم حضرت رضا هست که برای آرامش و ریکاوری جای عالی هست . خیلی آرامش داره دلم تنگ شد … البته تاثیر فقرو حاشیه نشینی اعتیاد رو نمیشه نادیده گرفت. در کل نصیحتی که میکنم اینه که اگه میخواین تو مشهد زندگی کنید مراقب جیبتون و اخلاقتون و سلامتیتون باشید.

 • عجب!!! یعنی 15 ساله که هر روز داری گریه می کنی!!! اگه مشهد شهر بديه و مردمش خوب نیستن برا چی 15 ساله که وايستادي? کمی انصاف و معرفت هم خوب چیزیه15 ساله از امکانات شهر ما داری استفاده می کنی آخر هم نمکدان می شکنی.اگر شهر خودت خوبه برا چی برنمی گردی همونجا? همه چیز به خودت بستگی داره هر جور رفتار کنی همان طور باهت رفتار می کنن.

امکان ارسال نظر وجود ندارد.