آیا مشهدی ها ادمهای خوبی هستند؟

من از سال ۷۲ ساکن مشهد هستم. در این مدت از افراد متعددی شنیده ام که شما چطور توی مشهد دوام آورده اید؟ مشهدی ها نمی دونم فلان هستند و بهمان و از این قبیل حرفها …… . شاید شما هم از این حرفها شنیده باشید و خدای نکرده زبانم لال از این حرفها گفته باشید.
من معتقدم اکثر این آدمها فاقد تجربه شخصی با مشهدی ها هستند و تنها یک تصور قالبی (strotype) یا کلیشه ای را بیان می کنند. آنهایی هم که تجربه مشخصی دارند ممکن است طی یک سفر زیارتی به مشهد از راننده تاکسی، مدیر یا کارکنان یک هتل یا مغازه دارها اسیبی دیده باشند که اولا قابل تعمیم به همه مشهدی ها نیست و ثانیا از این قبیل آدمها در هر شهری پیدا می شود. رفتار دیگران با ما به غیر از موارد استثنایی در اغلب اوقات انعکاس رفتار ما با آنهاست. ثانیا یادتان باشد مشهدی ها مثل اکثر ساکنین شهرهای بزرگ زیارتی نمی توانند خیلی مهموناشون رو تحویل بگیرند. چون این اونوقت همه شون هر سال ادعا می کنند که امام رضا (ع) اونا رو طلبیده!!!
خلاصه کنم مشهدیها هم مثل اکثر ایرانی ها (چرا فقط ایرانیها مثل اکثر مردم جهان) خوبند. می گی نه امتحان کن.

1 پاسخ
  1. -
    - گفته:

    من از پانزده سال قبل با ساده دلی تمام به این شهر نقل مکان کردم روزی نیست که ناراحت و گریان نشوم خدایا نجاتم بده آنقدر که مرا در این شهر اذیت کرده اند خدا می داند

    پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code